Vas mika poslikava nohtov?
| Članek je bil prebran 2.022 krat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Poslikava nohtov je le eden od načinov, kako izboljšati svoje počutje in si polepšati svoje roke oziroma nohte. Nega nohtov je zelo pomembna, saj so roke in nohti ogledalo naše notranjosti – torej našega počutja in zdravja. Na nohtih se hitro lahko opazi, kako živi nek človek, kako skrbi za sebe in kakšno je njegovo zdravstveno stanje. Včasih so rekli, da se po rokah prepozna kralja in kmeta. Tudi danes naši nohti kažejo, ali se počutimo kraljevsko ali pa ne. Zato je nohtom in rokam potrebno privoščiti pravilno nego, tu in tam pa jih tudi malo pocrkljati. Med nego nohtov sodijo naslednji tretmaji: manikura, lakiranje nohtov, podaljševanje nohtov, geliranje nohtov, poslikava nohtov, francosko lakiranje nohtov, protibolečinska nega rok, masaža rok, gelish nohti, itd. Za urejeno žensko so urejeni in negovani nohti skoraj nujnost, zato je pomembno, da si tu in tam ženske privoščimo tudi obisk kakšnega kozmetičnega salona, kjer za naše roke in nohte poskrbijo profesionalno. lepi nohti in urejene roke so modni dodatek in so ena izmed prvih stvari, ki jih drugi ljudje opazijo pri nas. Zato poskrbimo, da bodo vselej urejeni.

nega nohtovKako poteka poslikava?

Poslikave nohtov se nekatere posameznice, ki so tega vešče, lotijo kar doma. Druge se za lepšo končno podobo raje odpravijo kar h kozmetičarki. Postopek poslikave je podoben tako v kozmetičnem salonu kakor doma. Najprej je potrebno nohte pripraviti na poslikavo. To pomeni, da noht očistimo, iz njega odstranimo morebiten lak, ga lepo oblikujemo in zgladimo (uporabimo fino stran pilice). Noht mora biti pred poslikavo gladek in imeti sijaj. Vseeno pa s piljenjem ne smemo pretiravati, saj se noht lahko začne hitro krušiti, cepiti ali se kako drugače poškoduje. Potem je potrebno najprej izbrati motiv. Če imate kratke nohte, motiv ne sme biti prevelik, sicer se lahko pri nanosu popacka in na koncu ne boste zadovoljni s končnim izgledom. Za daljše nohte so motivi lahko večji, saj je zaradi večje površine nanos lažji. Ko izberemo poslikavo oziroma motiv, izberemo še čopič. Pri tem za zahtevne poslikave, ki so bolj detajlne, izberemo tanjši čopič, za večje in manj zahtevne pa je lahko malo debelejši. Po izbiri motiva se izberejo še barve, ki jih želite na končni poslikavi kombinirati med sabo. Preden se lotite poslikave, se čopiče namoči v vodi, nato pa se jih pred samim nanosom temeljito osuši. Pri nanosu motiva se vedno najprej lotimo osnovne poslikave, na koncu pa leto dokončamo z detajli. Bleščice ali kakršni koli drugi dodatki pridejo na vrsto šele povsem na koncu. Da bi poslikava na vaših nohtih zdržala čim dlje časa, se je smiselno ogibati pomivanja posode ali drugih gospodinjskih opravil, ki lahko poškodujejo nohte, prav tako pa je smiselna uporaba nadlaka. Nadlak namreč poskrbi, da se poslikava ohrani dlje časa. Povsem na koncu, ko je suh tudi nadlak, se lotimo še laka, ki je po nesreči ostal okoli nohti, torej na koži. Pri tem je potrebno biti zelo previden, da zraven ne odstranimo tudi dela poslikave.

Če se poslikave lotite same, potem nikar ne pozabite, da lepa poslikava nohtov pomeni veliko časa, ogromne količine potrpljenja in natančno roko. Če vsega tega ne premorete, je včasih bolje obiskati kozmetični salon.

Več o poslikavi nohtov.

Preberite si tudi o primerni negi kože in zdravem sončenju. Več!

© 25. 04. 2024 - RP5.si. Oglaševanje.